Хто такий фронтенд-розробник: обов’язки, завдання, навички I ITExpert

Приблизно react вакансии 70% компаній час від часу пропонують роботу для стажистів — наприклад, можна відстежувати пропозиції на кар’єрних сайтах напряму або шукати на job boards. Ви відкриваєте свій браузер, заходите на потрібний сайт — і користуєтесь його функціоналом, розробленим фронтендерами. Саме функціоналом, тому що дизайн загалом — це завдання якраз дизайнера. Перше завдання фронтендера — вебверстка, тобто зробити так, щоб усі елементи розташовувались на своєму місці, виглядали цілісно та не закривали одне одного. Друге завдання — щоб усі ці елементи виконували своє пряме призначення. Створення сайту або веб-додатку — комплексний і дуже складний процес, який складається з декількох етапів.

Бібліотека JavaScript (jQuery)

Що має знати frontend engineer

Для підвищення ефективності написання CSS-коду достатнім буде вивчення лише одного препроцесора, але у вакансіях часто зустрічаються одразу декілька. Приділіть особливу увагу верстанню під мобільні пристрої, тому що сучасний вебспоживач дуже багато часу проводить у смартфоні. Існує навіть спеціальний підхід, при якому спочатку верстається вебсайт під мобільні пристрої, а потім під десктопи – називається Mobile First.

Ця веб-сторінка використовує cookies

Сучасні браузери дуже добре відображають веб-сайти послідовно. Однак існують відмінності в тому, як вони внутрішньо інтерпретують код. Knowing також дуже важливо, як зробити так, щоб ваш веб-сайт працював у кожному браузері так, як ви хочете. Адаптивний дизайн означає зміну макета сайту залежно від розміру екрана та пристрою, який використовує користувач. Розробники інтерфейсу повинні переконатися, що веб-сайт доступний для всіх користувачів і залишається чуйним для всіх мобільних пристроїв, планшетів, ноутбуків, ПК чи інших пристроїв.

Чим займається фронтенд розробник?

Front-end розробник повинен знати про різні системи керування контентом і платформи електронної комерції (конкретний тип CMS). Деякі інші популярні CMS включають Magento, Joomla та Drupal. Інтерфейсні розробники також повинні знати основи таких мов програмування, як Python, Java, рубін, І т.д. Робіть фокус на тому, що запропонували чи розробили саме ви.

Яке програмне забезпечення та інструменти використовує фронтенд-розробник?

Технологія може бути представлена в різних форматах, будь то веб-служби, бібліотеки, RESTful API та інші. На відміну від звичайної верстки, frontend забезпечує цікавіші проекти за рахунок більшого стеку освоєних технологій. Як при навчанні, так і у професійній діяльності перед frontend розробниками ставляться цікавіші завдання. Інструментарій вибирається індивідуально під проєкт та важко передбачити, які задачі вам потрібно буде вирішувати.

Такою дуальністю не можуть похвалитися їх соратники з веб-розробки — BackEnd девелопери, які відповідають за створення серверної сторони веб-додатків. Розібравшись в UX-дизайні, frontend developer зможе краще зрозуміти потреби користувачів та створити зручний інтерфейс. Знання UI-дизайну дозволить девелоперу осягнути дизайнерські рішення та формат їх реалізації.

Як стати Frontend-розробником: з чого почати, що вчити, як знайти роботу

Щоб стати успішним фронтенд розробником, знання дизайну є обов’язковими. Крім того, фронтенд-розробник повинен мати навички адаптивного та мобільного дизайну, що важливо для роботодавців. Front-end розробник або full stack developer розробляє візуальну частину веб-сайту, яку бачать користувачі. Інтерфейсний розробник перетворює дизайни, створені веб-дизайнером, у функціональний, естетично привабливий інтерфейс користувача. Ще один ефективний спосіб навчитися фронтенду — допомагати Open Source проєктам на Github. Оскільки сучасний фронтенд — це безліч сторонніх бібліотек, які потрібно розвивати та підтримувати, у розділі цих бібліотек на Github часто просять про допомогу.

Підлітки можуть почати вивчення фронтенд на наших курсах вже в років, а в отримати свою першу роботу в якості Trainee або Junior Developer із заробітною платою від тисячі доларів на місяць. Він відповідає за логічність та коректність роботи фронтенду, містить бази даних, опрацьовує різноманітні запити користувачів. Нещодавно ми розповідали про мову програмування Python, за допомогою якої девелопори зокрема можуть розробляти серверну частину сайтів. У двох словах, технологія розширює можливості додатків, роблячи їх більш функціональними та корисними для користувачів.

Хороші комунікативні навички дозволяють йому  працювати в команді й створювати продукт, який відповідає очікуванням замовника. TypeScript виник на основі мови JavaScript і розширює її можливості. За рахунок статичної типізації TypeScript дозволяє усунути помилки і баги, які не так легко виявити в динамічному середовищі JavaScript. Розробник більше не повинен витрачати робочий час на нескінченні коментарі. Все це разом скорочує час розробки і знижує її вартість, дозволяючи при цьому писати зрозумілий і читабельний код.

Офіціант приймає замовлення — на цьому фронтенд закінчується, бо офіціант іде на кухню — до сервера, тобто ваш платіж пішов. Далі — справа за бекендом, кухарі отримують ваше замовлення, скажімо, борщ, і починають варити м’ясний бульйон, рубати капусту, відкривати свіжу сметану. Гроші пройшли, замовлення оформлене — і офіціант (знову робота фронтенда) несе вам тарілку запашного юнесківського надбання. Якщо дуже просто, то фронтендер має бути верстальником, але не кожен верстальник — це фронтендер.

Що має знати frontend engineer

Майбутній фронтенд-розробник особливо оцінить налагодження при роботі в команді, коли швидке виявлення багів дозволяє мінімально вплинути на роботу інших розробників та функціональність системи загалом. CSS (Cascading Style Sheets) визначає зовнішній вигляд та оформлення елементів веб-сторінки. За допомогою нього frontend developer може регулювати кольори, шрифти, розташування елементів та анімації на сайті. Це три ключові веб-технології, в яких фронтендеру-початківцю необхідно мати базові знання. Їх комбінація дозволяє створювати привабливі, інтерактивні та чуйні інтерфейси користувача.

В кінці навчання кожному випускнику буде надано шанс продемонструвати набуті навички перед представниками IT-компаній – екзаменаторами. FrontEnd розроблення (читається як “фронтéнд”) — це IT-відгалуження, яке в наш час користується величезною популярністю. Також необов’язково розбиратися в алгоритмах і структурах даних, які просто “must have” у безлічі інших IT-спеціальностей. Портфоліо можна створити у форматі веб-сайту, профілю GitHub або PDF-файлу із завершеними проектами.

Що має знати frontend engineer

Якщо ви новачок в ІТ-індустрії і хочете вивчити фронтенд з нуля, то курси за направленням frontend будуть правильним рішенням. Для новачків курси послугують твердою базою на шляху до просунутого рівня, а ментори в DAN.IT education допоможуть освоїти її з огляду на ваші наявні знання та побажання. Єдиного стандарту зарплати фронтенд-розробника не існує, все безпосередньо залежить від ваших напрацьованих навичок і набутих умінь. Більш ймовірно, що розмір заробітної плати в зарубіжній компанії буде вище, ніж в українській, але зараз запускається багато вітчизняних стартапів, які не поступаються рівнем іноземних.

  • Пакетний менеджер дає змогу встановити всі необхідні бібліотеки, фреймворки, які необхідні для роботи.
  • Angular найскладніший з цієї трійки, тому що вимагає знання Typescript та RxJS.
  • Наприклад, вийшла нова версія Next JS і ви вирішуєте спробувати серверні компоненти.
  • Крім того, вони повинні дбати про те, щоб сайт виглядав привабливо і працював на різних пристроях і браузерах.
  • Це дозволить вам зрозуміти, чи готові ви навчатися повноцінно, і якщо відповідь позитивна, ви зможете перейти до другого кроку.

Frontend Developer співпрацює з UI/UX-дизайнерами та Backend-програмістами, аби забезпечити якісну взаємодію користувачів із софтом. Також Frontend-розробник займається оптимізацією сайту, тестуванням і налагодженням інтерфейсу. Frontend Developer відіграє важливу роль у створенні сайтів і застосунків. Саме він бере участь у розробці візуальних елементів софту, з якими ми взаємодіємо, забезпечуючи їхню естетичну привабливість та функціональність. Загалом до курсів із GOIT, які я пройшов, уже двічі намагався проходити щось подібне, але обидва рази курси видалися слабкими, і я не витримував.

Що має знати frontend engineer

Такі фахівці займаються створенням і підтримкою веб-сайтів і веб-додатків. Станом на січень 2021 року в Інтернеті налічувалось понад 1.83 мільярда веб-сайтів. Великі корпорації, маленькі компанії або просто фріланс — все це світ можливостей для веб-розробника. Мало зверстати сайт – його потрібно адаптувати під різні пристрої.

Робота в кращіх IT командах https://wizardsdev.com/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *